W czwartek, 9 lutego około godziny 11.30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał zgłoszenie o pożarze jednej z kamienic przy ulicy Wiosny Ludów w Odolanowie.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zostało przeprowadzone rozpoznanie, w wyniku którego ustalono, że pożarem objęte jest całe poddasze kamienicy, a w dużych fragmentach połaci dachu płomienie wydostają się na zewnątrz budynku. Strażacy ewakuowali trzy osoby, natomiast pozostali mieszkańcy opuścili budynek samodzielnie, jeszcze przed przybyciem na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej.

Działania strażaków, którzy ze względu na bardzo duże zadymienie musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz gaszeniu pożaru za pomocą prądów gaśniczych wody podawanych na dach budynku z podnośnika SH24 oraz drabiny mechanicznej SCD37, a także prądów gaśniczych wody wprowadzonych dwoma klatkami schodowymi do wnętrza budynku – informuje komenda.

Przybyły na miejsce zdarzenia Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję zakazującą użytkowania budynku.

W akcji trwającej prawie 20 godzin brało udział 60 strażaków.

Foto. infostrow.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz