Pożar mieszkania przy ulicy Żwakowskiej w Tychach

3 czerwca około godziny 8:40 dyżurni SK KM PSP Tychy i KMP Tychy otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania na szóstym piętrze w budynku wielorodzinnym przy ul. Żwakowskiej 10.

Na miejsce natychmiast zadysponowany został patrol Policji oraz zastępy JRG Tychy i OSP Lędziny (z zabezpieczenia rejonu operacyjnego KM PSP Tychy). Po przybyciu na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Z mieszkania, w którym doszło do pożaru ewakuowała się kobieta z czwórką dzieci, oraz część lokatorów z wyższych pięter. Strażacy w aparatach ochrony układu oddechowego po rozwinięciu linii gaśniczej po klatce schodowej podali prąd wody na palące się elementy wyposażenia mieszkania. Dodatkowo podjęte zostały działania gaśnicze z kosza drabiny mechanicznej.

Po kilkunastu minutach sytuacja została opanowana, a po kilku kolejnych minutach pożar został ugaszony. W wyniku pożaru kilka osób podtruło się dymem. Kierujący działaniem ratowniczym drogą radiową poprzez dyżurnego SK KM PSP zadysponował na miejsce ZRM. Osoby te trafiły pod opiekę ratowników medycznych. Jedna z osób została przetransportowana do szpitala. Po zakończeniu działań gaśniczych strażacy przy użyciu agregatu oddymiającego oddymili klatkę schodową oraz wykonali pomiary stężenia tlenku węgla, wynik: 0,00ppm.

Około godziny 10:30 działania strażaków na miejscu zostały zakończone.

Około godziny 13 swoje działania rozpoczął wezwany na miejsce technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Jako przyczynę pożaru nie wyklucza się niedopałka papierosa, który został przypadkowo zrzucony na balkon spalonego mieszkania. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności tego pożaru. Na chwilę obecną kobieta z dziećmi schroniła się u najbliższych.

Siły i środki na miejscu:

JRG Tychy

– 64123 – GBA 2,5/25 – Renault Midlum

– 641-27 – GCBARt 5/40 – Scania P410

– 641-51 – SCD 40,3 – Iveco Eurocargo

OSP Lędziny

– 649-43 – GCBA 5/37 – Volvo FMX

RPI KMP Tychy

– P899 – Toyota Corolla

WPR Katowice – stacja Tychy

– S02301 – Mercedes Benz “S”

KPP Mikołów

– Opel Astra – technik kryminalistyki

Tekst, foto. 112Tychy.pl

Exit mobile version