9 grudnia o godz. 02:46 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku produkcyjnego (młyn) w miejscowości Byczyna.

Po dojeździe pierwszych zastępów z OSP Byczyna potwierdzono treść zgłoszenia następnie zabezpieczono teren działań i przystąpiono do działań gaśniczych. Pierwsze zastępy skupiły się na gaszeniu pomieszczeń piwnicznych, gdzie widoczny był ogień, jednak ze względu na konstrukcję budynku (drewniane stropy) i bardzo szybki rozwój pożaru w krótkim czasie cały budynek objęty został pożarem. W związku z tym do działań zadysponowano łącznie 25 zastępów w sile 79 strażaków – poinformowała Komenda Wojewódzka PSP w Opolu.

Podczas działań występowało bardzo duże zadymienie i strażacy pracowali w sprzęcie ochrony układu oddechowego przez co kierujący działaniem ratowniczym wystąpił przez SK KP PSP w Kluczborku do Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP o zadysponowanie kontenera ze sprzętem ochrony układu oddechowego z JRG nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu.

Straty wstępnie oszacowano na 1,2 mln zł.

Foto. ratownictwo.opole.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz