3 września 2021 o godzinie 9:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymało zgłoszenie o pożarze w magazynie firmy Polinova.

W pierwszym rzucie dyżurny dysponuje dwa zastępy z JRG Wągrowiec oraz jeden zastęp z OSP Sienno. Strażacy z JRG docierają na miejsce o godzinie 9:35. Po wstępnym rozpoznaniu przez KDR okazuję się, że pali się pianka składowana w magazynie. Pożar nie został w porę zauważony i szybko się rozwinął zagraża całej hali magazynowej w części B. Kierujący Działaniami Ratowniczymi prosi o dodatkowe siły i środki. Akcję gaśniczą dodatkowo utrudnia stalowa konstrukcja magazynu. Strażacy pracujący na miejscu zdarzenia otrzymują informacje, że dwóch pracowników z tej części zakładu nie zjawiło się w wyznaczonym miejscu zbiórki. Niezwłocznie ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych wchodzą do budynku w celu odnalezienia zaginionych osób. W tym czasie na miejsce docierają kolejne siły i środki, są to strażacy z OSP Wągrowiec. Na miejsce dociera również grupa operacyjna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu. Kolejnym wsparciem na miejscu pożaru są Ochotnicy ze Skoków oraz Gołańczy, którzy docierają w sile dwóch zastępów. O godzinie 10:00 strażacy ewakuują zaginione poszkodowane osoby. Jedna z nich jest nieprzytomna z zachowanym oddechem. Na miejsce dociera kolejny zastęp z JRG Wągrowiec jest to GCBA a chwilę później po nim SCD. Prądy wody w natarciu są podawane m.in z podnośnika.

Po długiej i wyczerpującej walce pożar udaje się opanować. Akcja została zakończona o godzinie 12:47

Na szczęście były to tylko ćwiczenia Powiatowego Plutonu Gaśniczego. Czas reakcji oraz zgranie wszystkich jednostek obecnych na miejscu był perfekcyjny.

Źródło: Służby W Obiektywie Fotografia Ratownicza

 

o autorze

Redakcja/Łukasz