Pożar na wysypisku śmieci pod Ełkiem. W akcji ponad 70 strażaków

Ponad siedemdziesięciu strażaków zaangażowano wczoraj w gaszenie pożaru, który wybuchł na składowisku odpadów w miejscowości Siedliska pod Ełkiem.

Zgłoszenie o pożarze straż pożarna otrzymała kilka minut przed godziną siedemnastą. Ogień objął sprasowane opady w sześciennych kostkach, które były składowane na powierzchni około 1400 metrów kwadratowych.

Działania strażaków w początkowej fazie skupiały się na obronie budynków które znajdowały się w pobliżu płonących odpadów. W miarę dojeżdżania kolejnych zastępów na miejsce zdarzenia budowano kolejne stanowiska gaśnicze oraz magistralę wodną dostarczającą wodę do pojazdów pożarniczych ze zbiorników przeciwpożarowych. Kluczową rolę w gaszeniu pożaru odegrały koparko – ładowarki, którymi całą hałdę przerzucano i dogaszano ukrywające się w środku zarzewia ognia – informuje Komenda Powiatowa PSP w Ełku.

W sumie w działania trwające prawie 15 godzin udział wzięło 25 zastępów straży pożarnej. Na miejscu pracowała również Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z Olsztyna, która monitorowała jakość powietrza.

Foto. KP PSP Ełk, fb/Tomasz Andrukiewicz

Exit mobile version