Dnia trzydziestego pierwszego grudnia 2008 roku, około godziny dwudziestej drugiej, kiedy większość ludzi wspaniale bawiła się na parkiecie, kilku uczestników zabawy przebywających w tym czasie na świeżym powietrzu zauważyło wydobywające się kłęby dymu z poddasza sali widowiskowej.

Pierwszy zastęp miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Zajączkach przystąpił do ewakuacji uczestników zabawy, gdzie następnie rozpoczął akcję gaśniczą. Po przybyciu strażaków z terenu gminy Brzezin i Kalisza, przystąpiono do rozebrania częściowej konstrukcji dachowej oraz boazerii, która znajdowała się w środku sali na suficie – w celu ugaszenia źródła pożaru.&

[galeria=3,prawa]Niestety, nieszczelny komin była tutaj przyczyną pożaru, ponieważ od którego zapaliła się drewniana konstrukcja dachowa. Sześć zastępów brało udział w gaszeniu strażnicy, czyli w sile trzydziestu strażaków. Zniszczona została część boazerii, oraz 60 m.kw. uległo spaleniu dachu, a uczestnicy zabawy musieli dokończyć powitanie nowego roku w zaciszu domowym.

Foto: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja