Dziewiętnaście zastępów straży pożarnej zaangażowano w gaszenie pożaru, który wybuchł wczoraj na składowisku odpadów w Łowiczku w województwie kujawsko-pomorskim.

Straż pożarna w Aleksandrowie Kujawskim zgłoszenie o pożarze otrzymała około godziny 7.30.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar w fazie rozwiniętej. Pryzmy składowanych odpadów sięgały sześciu metrów wysokości, płomienie miały kilka metrów wysokości oraz panowało bardzo duże zadymienie. Natychmiast dysponowano kolejne siły i środki oraz grupę operacyjną kujawsko-pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej – informuje mł. bryg. Arkadiusz Piętak, rzecznik prasowy KW PSP w Toruniu.

Akcją dowodził Komendant Powiatowy PSP w Aleksandrowie Kujawskim bryg. Sławomir Zawitowski. Na miejsce zdarzenia przybył zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Robert Wiśniewski wraz z Naczelnikiem Wydziału Operacyjnego KW PSP w Toruniu st. bryg. Markiem Rusoniem.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano między innymi: samochód dowodzenia i łączności, cysternę z wodą z Włocławka, kontener ze sprzętem ochrony układu oddechowego, grupę ratownictwa chemicznego z Torunia,  należący do GIOŚ samochód lekki rozpoznania chemicznego z systemem RAPID z Włocławka oraz ciężki sprzęt w postaci koparki gąsienicowej i fadromy. 

Foto. KW PSP Toruń 

o autorze

Redakcja/Łukasz