Jedenaście zastępów i 42 strażaków gasiło pożar sklepu ogólnospożywczego w Opatówku, który wybuchł około 9.40 w dniu 6 kwietnia 2012r. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali pawilon handlowy wykonany z płyty warstwowej, w którym panowało silne zadymienie, a z krawędzi dachu wydobywały się płomienie.

Ratownicy podali dwa prądy wody od strony wejścia głównego, w tym jeden do wnętrza budynku, a drugi na palacy się dach pawilonu. Ponadto podano również prądy wody na na palące się artykuły zapleczu sklepu oraz w obronie sąsiadującego pawilonu z chemią gospodarczą. W celu dotarcia do zarzewi ognia między blachami prowadzono prace rozbiórkowe, a z pomieszczeń sklepu usunięto tlące się opakowania. Przy pomocy podnośnika hydraulicznego sprawdzono stan dachu. Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko przekazano właścicielowi.

Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny pożaru prowadzi Policja. W akcji oprócz jednostek z JRG nr 1 i 2 w Kaliszu wzięły udział jednostki OSP z Opatówka, Tłokini Wielkiej, Rajska i Borowa.

Opracował: kpt. Radosław Marek

Foto: Osp Opatówek

o autorze

Redakcja