Pożar słomy pod wiatą

Strażacy z dwóch powiatów gasili w nocy z poniedziałku na wtorek pożar w miejscowości Szwarcenowo w województwie warmińsko-mazurskim.

W poniedziałek o godzinie 19:15 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Nowym Mieście Lubawskim wpłynęła informacja o pożarze słomy pod wiatą w Szwarcenowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu dowódca stwierdził, że pali się słoma nagromadzona w wiacie o konstrukcji stalowej – pożar rozwinięty. Pożarem objęta była cała objętość słomy.  Zagrożone oddziaływaniem pożaru były 2 kurniki oraz drewniana wiata, w której przetrzymywano sprzęt rolniczy. Dowódca ze względu na skalę zdarzenia podzielił teren działań na  3 odcinki bojowe i przydzielił zadania przybyłym siłom i środkom. Miedzy innymi: obronę zagrożonych obiektów, działania gaśnicze w natarciu na palącą się słomę oraz organizację dowożenia wody i punktu poboru wody z pobliskiego jeziora. Celem dogaszenia pożaru  właściciel gospodarstwa udostępnił ładowarkę teleskopową wraz z operatorem do usuwania spalonej słomy na wyznaczone miejsce – informuje  st. kpt. Krzysztof Szałkowski z  KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Na miejscu pracowało 20 zastępów z powiatu nowomiejskiego i iławskiego. Działania trwały 15 godziny 30 minut.

Foto. KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Exit mobile version