Strażacy z dwóch powiatów gasili w nocy ze środy na czwartek pożar stodoło-obory w miejscowości Zaręby-Skórki w gminie Czyżew w województwie podlaskim.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wysokiem Mazowieckiem zgłoszenie o pożarze otrzymał kilka minut po godzinie dziewiętnastej. Kiedy na miejsce przyjechały pierwsze zastępy murowana stodoło-obora była w całości objęta ogniem.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu wody na palący się budynek oraz kilku prądów wody na sąsiednie budynki, warsztatowy oraz stodołę, celem obrony przed rozprzestrzenieniem się pożaru. Ze względu na silne zadymienie strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych – powiedział w rozmowie z wysokomazowiecki24.pl kapitan Wojciech Sokołowski z wysokomazowieckiej PSP.

Oprócz budynku spłonęły trzy ciągniki rolnicze, około 80 bel siana i słomy, prasa belująca, siewnik zbożowy, siewnik do nawozów i owijarka do bel. Dzięki szybkiej interwencji właścicieli i sąsiadów z budynku udało się ewakuować około 25 sztuk jałówek.

W akcji trwającej ponad sześć godzin udział wzięło dziewięć zastępów z powiatu wysokomazowieckiego i zambrowskiego: dwa zastępy z JRG Wysokie Mazowieckie, cysterna z JRG Zambrów i po jednym zastępie z OSP Czyżew, OSP Dąbrowa Wielka, OSP Rosochate Kościelne, OSP Kaczyn Herbasy, OSP Stary Laskowiec i OSP Stary Skarżyn.

1/2020Dnia 15 stycznia o godzinie 19:08 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru stodoły murowanej miejscowość…

Opublikowany przez OSP Rosochate Kościelne Czwartek, 16 stycznia 2020
15/01/2020 Pożar budynków gospodarczych w miejscowości Zaręby Skórki

1/2020 15/01/2020 Pożar budynków gospodarczych w miejscowości Zaręby Skórki

Opublikowany przez OSP Stary Skarżyn Czwartek, 16 stycznia 2020

Foto. OSP Rosochate Kościelne 

o autorze

Redakcja/Łukasz