22 maja około godziny 12:45 dyżurny SK KM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie o pożarze stodoły przy ul. Szkolnej.

Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy JRG Tychy (GBA, GBA, GCBARt, SCD – 40,3) oraz patrol Policji. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali rozwinięty pożar dachu murowanej stodoły. Przed przyjazdem jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejsce ze stodoły ewakuowane zostały zwierzęta (krowa i kury). Celem ugaszenia pożaru podane zostało kilka prądów wody. Pożar gaszono również przy użyciu drabiny mechanicznej.

Na czas działań gaśniczych ruch na ul. Szkolnej i Leśnej był zablokowany.

Zaopatrzenie wodne zostało wykonane z sieci hydrantowej. Dodatkowo do pomocy zadysponowane zostały zastępy OSP Bojszowy (GBA, GBA), OSP Bieruń Stary (GBA) i OSP Świerczyniec (GBA). 

Po ugaszeniu pożaru strażacy wraz z właścicielami obiektu przystąpili do usuwania spalonej słomy i siana z obiektu. W trakcie działań zasłabła jedna z mieszkanek posesji oraz jeden ze strażaków. Kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom udzieli strażacy, a następnie przekazali je wezwanym na miejsce ratownikom medycznym.

Działania na miejscu trwały kilka godzin. Zakończono je około godziny 20:20. Po godzinie 22 strażacy JRG Tychy (GBA, GCBARt) wspierani przez druhów z jednostek OSP Bojszowy Nowe (GBA) i OSP Bieruń Nowy (GCBA) ponownie pojawili się na miejscu pożaru w związku ze sprawdzeniem pogorzeliska i jego dodatkowym przelaniem.

Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności powstania pożaru.

Na czas działań gaśniczych przy ul. Szkolnej zabezpieczenie rejonu operacyjnego KM PSP Tychy pełniły zastępy OSP Lędziny (GBA) i OSP Czarnuchowice (GBA).

Tekst, foto. 112Tychy.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz