W piątek, 30 marca około 30 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, który wybuchł w miejscowości Cuple w gminie Bełżyce.

Pożarem objęte były m.in. szklarnie i budynek socjalny. Jako jeden z pierwszych na miejscu pojawił się zastęp z OSP Osiny.

W pierwszych minutach po przybyciu mieliśmy za zadanie obronę zbiorników z kwasem azotowym i fosforowym. Po zaobserwowaniu z jak dużym pożarem mamy do czynienia niezwłocznie podjęliśmy decyzje o utworzeniu przez nasz drugi zastęp punktu czerpania wody ze zbiornika podziemnego ulokowanego przed naszą jednostką oraz z sieci hydrantowej. W skutek wysokiej temperatury dwa zbiorniki z kwasem zostały uszkodzone – napisali strażacy.

Po kilku godzinach pożar został opanowany, a zbiorniki zabezpieczone przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekoligcznego ‘LUBLIN-1’. Następnie przystąpiono do rozbiórki uszkodzonego budynku i dogaszenia pogorzeliska. Działania zakończono w nocy z piątku na sobotę.

Na miejscu pracowały zastępy z JRG Bełżyce, JRG 1 i 2 Lublin, jednostki OSP z powiatu lubelskiego i opolskiego oraz Grupa Operacyjna Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Foto. OSP Osiny

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl