Dzisiaj około godz. 2.20 na drodze krajowej nr 39 (Brzeg – Namysłów) – ul. Włościańska spłonął totalnie litewski TIR, który przewoził nowo wyprodukowane krzesła i stoły z pobliskiej fabryki. Meble miały trafić na Litwę.

Jak relacjonuje jeden ze świadków – najpierw zatliło się nad tylną oponą w TIR`ze, która momentalnie przeszła na całość auta. Kierowcy byli zaskoczeni całą sytuacją.

– Nie wiedzieliśmy co mamy robić – mówi zdenerwowany kierowca i dodaje, że szefostwo firmy Litewskiej powinno się pojawić za około 4 godziny, które oszacuje straty.

Jak dowiedział się nasz reporter, spłonęło około 50 sztuk krzeseł oraz kilkanaście stołów. Jedynie co dało się uratować to kilka stołów, które były zapakowane i jedynie przemokły. Jednak Litwini powiedzieli, że i tak nic się z tego nie uratuje, ponieważ wszystko zostało zamoczone.

– Byłem zaskoczony szybką reakcją strażaków oraz policji. Momentalnie przyjechali na miejsce, zabezpieczyli i w kilka minut zagasili pożar – mówi jeden z mieszkanców pobliskich bloków.

Tekst, zdjęcia – Dziennik Brzeski, www.brzeg24.pl

o autorze

Redakcja