Pożar w gminie Klukowo. W akcji trzynaście zastępów

Trzynaście zastępów straży pożarnej gasiło pożar w pobliżu miejscowości Kapłań w powiecie wysokomazowieckim w województwie podlaskim.

Wysokomazowiecka straż pożarna zgłoszenie o pożarze otrzymała w niedzielę po godzinie czternastej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na placu gminnym zlokalizowane jest drzewo, które zostało zwiezione tam z wycinki przydrożnych krzaków i drzew z drogi, która będzie poddana remontowi. Drzewo to zostało złożone w pryzmę o wymiarach 25x5x4 m. W momencie przybycia pierwszej JOP pożarem objęta była cała pryzma drewna, dodatkowo wokoło pryzmy znajdował się las liściasty, któremu zagrażał pożar. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i w pierwszej fazie uniemożliwieniu przedostania się ognia do lasu – przekazał w rozmowie z wysokomazowiecki24.pl st. kpt. Wojciech Sokołowski, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Wysokiem Mazowieckiem.

W akcji, która trwała prawie pięć godzin brało udział czternaście zastępów, po dwa z OSP Klukowo, OSP Ciechanowiec, OSP Kuczyn, OSP Czyżew i po jednym z OSP Wyszonki Kościelne, OSP Dąbrowa Moczydły, OSP Wojny Szuby, OSP Trojanowo i JRG Wysokie Mazowieckie.

Foto. OSP Czyżew

Exit mobile version