Ponad 250 strażaków z dwóch województw w kulminacyjnym momencie gasiło pożar hali wypełnionej śmieciami w miejscowości Klucze pod Olkuszem.

Przypomnijmy, pierwsze zgłoszenie o pożarze dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Olkuszu otrzymał wczoraj około godziny 10. Hala była w całości wypełniona śmieciami. Ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się ognia z pobliskiej hali magazynowej (papiernia) ewakuowano sześciu pracowników oraz 20 mieszkańców pobliskich dwóch bloków mieszkalnych. Całkowita powierzchnia pożaru wyniosła 7800 m2. Pożar udało się opanować w niedzielę wieczorem.

Strażacy z SGRChem-Eko KRAKÓW-6, którzy monitorowali stan powietrza nie stwierdzili przekroczenia norm.

Dzisiaj rano Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że w działaniach udział brało 106 strażaków PSP i 145 druhów z jednostek OSP. W akcji wykorzystano ponad 70 samochodów ratowniczo – gaśniczych i specjalnych. Aktualnie trwa dogaszanie, które będzie długotrwałe.

Poniżej zdjęcia wykonane przez mł. kpt. Piotra Zwarycza z Komendy Powiatowej PSP w Tarnowskich Górach. Więcej zdjęć znajdziecie na stronie Obiektiv.com i profilu facebook.com/obiektivcom/

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl