Do gigantycznego pożaru hali o powierchni ok. 2000 m2 doszło w Leśnicy (woj. opolskie, powiat strzelecki), w której produkowany był pelet z trocin i słomy, doszło w czwartek 27 sierpnia 2015 r., kilka minut po godz. 11.00. Doszło do awarii jednej z maszyn linii produkcyjnej co spowodowało pojawienie się ognia, który w szybkim tempie rozpsetrzenił się na cały obiekt.

Strażacy, którzy pierwsi pojawili się na miejscu zajęli się obroną pomieszczeń biurowych, które bezpośrednio przylegały do objętej już ognień hali co okazało się skuteczne. Niestety hala wraz z wyposażeniem spłonęła doszczętnie.

IMG_6228

Na miejsce dysponowano kolejne siły i srodki. Dym z płonącej hali było widać nawet w promieniu kilkadziesięciu kilometrów. Silny wiatr nie dość, że utrudniał strażakom gaszenie hali to dodatkowo przeniósł ogień na składowane w pobliżu sterty słomy. Do gaszenia zadysponowano strażaków ochotników oraz z Państwowej Straży Pożarnej z powiatów strzeleckiego, krapkowickiego, kędzierzyńsko-kozielskiego oraz opolskiego. Działania na mejscu były prowadzone do dnia 28 sierpnia do godzin wieczornych.

Właściciel oszacował straty na ok. 4mln zł. Zakład ubezpieczony był częściowo.

o autorze

Błażej