W czwartek 1 sierpnia w godzinach porannych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Staszowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze zakładu produkującego znicze w miejscowości Rytwiany.

W momencie dojazdów pierwszych zastępów jednostek pożarem objęte były, elementy do produkcji zniczy przechowywane w namiocie oraz na paletach przylegających do tego magazynu. Płonęła również izolacja dwóch zbiorników na parafinę i ściana przylegająca do zbiorników z budynku produkcyjnego.

W pierwszej fazie działań zastępy straży pożarnej zabezpieczyły miejsce zdarzenia, podały 3 prądy gaśnicze – dwa w natarciu na ognisko pożaru, trzeci prąd gaśniczy w obronie na zagrożony budynek hali magazynowej. Po dojeździe kolejnych zastępów straży pożarnej kontynuowano działania gaśnicze podając dwa prądy wody w natarciu na palące się elementy do produkcji zniczy znajdujące się w namiocie i jego obrębie. Po ugaszeniu pogorzelisko przerzucono jednocześnie przelewając i monitorując miejsce pożaru kamerą termowizyjną. W wyniku sprawnej i szybkiej akcji gaśniczej pożar nie rozprzestrzenił się na pozostałą część obiektów produkcyjno- magazynowych – poinformował st. kpt. Grzegorz Stawiarz z Komendy Powiatowej PSP w Staszowie.

W akcji, która trwała ponad cztery godziny brało udział dwanaście zastępów straży pożarnej.

Foto. KP PSP Staszów

o autorze

Redakcja/Łukasz