Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu umorzyła śledztwo w sprawie dużego pożaru budynków, do którego doszło w 2021 roku w Nowej Białej.

Przypominajmy, pożar w Nowej Białej wybuchł w sobotę 19 czerwca 2021 roku po godzinie osiemnastej. Uszkodzonych lub zniszczonych zostało 25 budynków mieszkalnych, w których mieszkało ponad 100 osób i około 50 budynków gospodarczych.

Prokuratura z Nowego Sącza umorzyła śledztwo z powodu niewykrycia sprawcy. Jak informuje serwis limanowa.in, w trakcie postępowania udało się ustalić tylko, że do pożaru mogło dojść z dwóch przyczyn – zaprószenia ognia przez niekontrolowaną migrację iskier z przewodu dymowego jednego z budynków do wnętrza innego budynku gospodarczego, który posiadał ubytki w zadaszeniu, albo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk fizycznych zachodzących w instalacji oświetlenia we wnętrzu jeszcze innego budynku gospodarczego, w którym instalacja była prowadzona po drewnianych elementach.

– Nie zebrano jednak wystarczających dowodów, które pozwalałyby na wykluczenie jednej z wymienionych przyczyn pożaru, a tym samym przyjęcie, iż w sposób niebudzący wątpliwości pożar powstał z jednej określonej przyczyny. Było to przede wszystkim spowodowane faktem całkowitego wypalenia miejsca, w którym powstał pożar – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, prokurator Leszek Karp.

W akcji gaśniczej udział wzięło prawie 500 strażaków z kilku powiatów.

Foto. kadr YouTube Na podstawie limanowa.in

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl