Na ponad pół miliona złotych oszacowano koszty, jakie ponieśli strażacy podczas akcji gaszenia pożaru odpadów niebezpiecznych w Nowinach – informuje Radio Kielce.

Pożar w Nowinach wybuchł 19 kwietnia około godziny 14. Płonęły głównie substancje niebezpieczne. W akcji trwające 21 godzin udział wzięło 265 strażaków. Zużyto 500 tys. litrów wody i 11 tys. litrów środka pianotwórczego.

Strażacy podsumowali pożar w Nowinach

Jak podaje Radio Kielce, jeżeli chodzi o Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, to poniesione koszty szacowane są na 80 tys. zł. Głównie składa się na to cena środka pianotwórczego – to około 60 tys. zł. Koszty poniesione przez 23 ochotnicze straże pożarne wynoszą ponad 350 tys. zł.

– W fazie dogaszania buty i kombinezony miały kontakt z substancjami chemicznymi, które na nie oddziaływały, dlatego wiele z nich zostało zniszczonych – mówi w rozmowie z Radiem Kielce młodszy brygadier Mariusz Góra, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej zapoznał się już ze stratami jakie ponieśli ochotnicy i ramach dostępnych środków będzie stała się refundować poniesione straty.

Foto. KW PSP Kielce 

o autorze

Redakcja/Łukasz