Pożar w Siemianowicach Śląskich. Katowice przejmują śledztwo

foto. Mateusz Krzystański Photography

Prokuratura Okręgowa w Katowicach przejęła śledztwo dotyczące pożaru nielegalnego składowiska w Siemianowicach Śląskich.

Do tej pory sprawą zajmowała się Prokuratura Rejonowa w Siemianowicach Śląskich. Śledztwo prowadzone jest pod kątem sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu wielkich rozmiarów to jest pożaru.

W toku dotychczasowego śledztwa Prokuratura oraz Policja wykonywała czynności mające na celu zabezpieczenie materiału dowodowego w sprawie, w tym m.in. niezbędnej dokumentacji, próbek substancji znajdujących się na miejscu zdarzenia oraz próbek podłoża, przesłuchiwano także świadków. Prokurator przeprowadził oględziny miejsca zdarzenia. W czynności tej uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz biegli z zakresu pożarnictwa, ochrony środowiska i chemii. Przyczynę pożaru określi biegły w pisemnej opinii – przekazała Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

Do pożaru składowiska doszło 10 maja. W działania gaśnicze trwające tydzień zaangażowano ponad 600 strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.

Exit mobile version