W poniedziałek po godzinie piętnastej straż pożarna w Białej Podlaskiej otrzymała zgłoszenie o pożarze  na oddziale zakaźnym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym.

Pożar wybuchł w piwnicy, w pobliżu pomieszczenia wymiennikowni, a w dwóch sąsiednich budynkach panowało zadymienie. Przed przybyciem pierwszych zastępów został wyłączony prąd, personel szpitala ewakuował 26 osób z oddziału zakaźnego na oddział onkologii.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu czterech rot w aparatach OUO – dwóch rot celem lokalizacji pożaru i po jednej rocie do budynków, w których panowało lekkie zadymienie w celu sprawdzenia pomieszczeń. Na prośbę dyrektora szpitala strażacy pomogli w ewakuacji czterech leżących pacjentów z oddziału zakaźnego na oddział onkologii – informuje Komenda Miejska PSP w Białej Podlaskiej.

Na miejscu pracowało sześć zastępów Państwowej Straży Pożarnej i trzy zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Dodatkowo zadysponowano agregat prądotwórcze z lubelskich komend PSP. Powodem była uszkodzona instalacja elektryczna i brak prądu na niektórych oddziałach.

Foto. KM PSP Biała Podlaska 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl