W środę (03.12.2014r.) około godziny 2:00 w nocy dyżurny Stanowiska Kierowania odebrał zgłoszenie o pożarze, który wybuchł w jednej z hal Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach pod Warszawą. Rynek Hurtowy znajduje się przy drodze krajowej nr. 92 z Warszawy do Poznania.

Spaleniu uległa hala magazynowa o wymiarach 200 x 50 metrów, gdzie sprzedawano warzywa i owoce. Spłonęło około 50% powierzchi hali. Pożar objął wnętrze m.in. podwieszany dach, ścianki działowe, a także drewniane skrzynki i produkty w nich składowane. Akcja była utrudniona ze względu na panujące duże zadymienie i znajdujące się w środku butle z propan-butanem, które groziły wybuchem.

Około godziny 6:00 pożar był już opanowany i strażacy mogli przystąpić do dogaszania, przeszukiwania pomieszczeń hali, ponieważ podczas trwania akcji gaśniczej pojawił się sygnał, że w wewnątrz może znajdować się jedna osoba. Na szczęście podczas przeszukiwań ratownicy nie znaleźli nikogo.

W akcji brało udział 38 zastępów straży pożarne w obsadzie 160 ratowników. Przyczynę pożaru bada policja, mogło nią być zwarcie instalacji elektrycznej. Straty nie zostały jeszcze oszacowane.

o autorze

Redakcja