W dniu 27 kwietnia br. około godziny 5:58 dużurny PSK w Kępnie otrzymał zgłoszenie o pożarze zakładu stolarsko tapicerskiego w Osinach (gm. Kępno). Natychmiast do akcji zostały zadysponowane zastępy z JRG w Kępnie.

[galeria=3,prawa]Po dojechaniu na miejsce pożaru dowdca akcji &z uwagi na szybko rozprzestrzeniający się pożar i duże zagrożenie dla całego zakładu, i zadysponował natychmiast dodatkowo 10 zastępów straży pożarnej. Działania gaśnicze strażaków polegały na podaniu piany gaśnicze do wnętrza hali oraz podaniu wody z podnośnika hydrałlicznego celem obrony dachu budynku.

Natychmiastowe podjęte działania spowodowały, że ogień nie przedostał się na inne pomieszczenia. Tuż po godzinie 6:00 pożar został opanowany i przystąpiono do dogaszania i oddymiania pomieszczeń. Część jednostek powróciła do swoich strażnic. Silne zadymienie i duże stężenie gazów toksyczne spowodowało, że ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowy.&

W wyniku pożaru spłonęło pomieszczenie tapicerni o powierzchni około 300m2 w którym znajdowały się produkty do produkcji mebli tapicerowany. Natomiast uratowano pozostałą cześć zakładu. Przyczynę pożaru ustala Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

zdjęcia: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja