Jeżeli sytuacja pożarowa się nie pogorszy, to zakończenie działań dla sił międzynarodowych w Grecji planowane jest na 16 sierpnia – przekazała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Wczoraj w Atenach odbyła się odprawa poświęcona aktualnej fazie działań gaśniczych na terenie Grecji, którą prowadzili grecki wiceminister ds. ochrony ludności i szef greckiej straży pożarnej. Wzięli w niech udział dowódcy lub przedstawiciele wszystkich grup, które prowadzą działania gaśnicze.

Zgodnie z ustaleniami dziś i jutro (14, 15.08) sytuacja pożarowa ma być monitorowana ze względu na warunki pogodowe (wg prognoz miał się zwiększyć wiatr). Jeżeli sytuacja pożarowa się nie pogorszy, to zakończenie działań dla sił międzynarodowych planowane jest na 16 sierpnia. Uczestnicy spotkania wyrazili zadowolenie ze wzajemnej współpracy pomiędzy wszystkimi grupami i podziękowali Grekom za wsparcie w ramach HNS (Host Nation Support oznacza cywilną i wojskową pomoc, świadczoną w okresie pokoju, kryzysu i wojny przez państwo-gospodarza dla sił sojuszniczych i organizacji NATO, które są rozmieszczone na jego terytorium, lub przemieszczają się przez nie) dzięki czemu mogli się skupić na pracy – poinformowała we wczorajszym komunikacie Komenda Główna PSP.

Polskę reprezentował dowódca GFFFV POLAND bryg. Michał Langner.

Foto. KG PSP 

o autorze

Redakcja/Łukasz