25 lipca br. w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie odbyło się spotkanie, w trakcie którego pożegnaliśmy mł. bryg. Szymona Kokot-Górę.

Szymon od września br. przez najbliższych 5 lat będzie pracował jako strażak w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN, w ośrodku naukowo-badawczym w Genewie, na granicy Szwajcarii i Francji.

Mł. bryg. Szymon Kokot-Góra, wykładowca w ośrodku szkolenia KW PSP  w Olsztynie, będzie pierwszym Polakiem w elitarnym gronie strażaków, czuwających nad bezpieczeństwem Wielkiego Zderzacza Hadronów. To największy na świecie akcelerator cząstek, służący do badań naukowych, znajdujący się na przedmieściach Genewy.

s5
O miejsce w strzegącym go zespole ratowników ubiegało się ponad 122 strażaków z całego świata. W CERN Szymon będzie dowódcą zmiany, która chroni kilkaset budynków i skomplikowane maszyny, a także będzie zarządzał departamentem straży, tworzył plany operacyjne oraz szkolił strażaków, którzy już są na miejscu.

W obecności pracowników i funkcjonariuszy  KW PSP w Olsztynie, Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki – st. bryg. M. Hołubowicz i jego zastępca – bryg. M. Kamieniecki pogratulowali sukcesu mł. bryg. Szymonowi Kokot-Górze, oraz złożyli życzenia wszelkiej pomyślności.

s3
Źródło: KW PSP Olsztyn

o autorze

Redakcja