Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu kilka dni temu odebrała nowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy typu autocysterna.

Zestaw składa się z ciągnika siodłowego MAN TGS 18.470 4×4 i trzyosiowej naczepy-cysterny o pojemności 25 410 litrów. Na wyposażeniu znajduje się motopompa Tohatsu VE1500 o wydajności 2 067 litrów na minutę przy ciśnieniu 8 bar i wysokości ssania 1,5 m i 1 154 litrów na minutę przy ciśnieniu 8 bar i wysokości ssania 7,5 m, motopompa pływająca, instalacja do dystrybucji wody do celów sanitarnych, węże tłoczne W-52,-75,-110, węże ssane 110, pływak, siodełko wężowe, rozdzielacz, zbieracze, prądownica wodna, prądownica wodno-pianowa, stojak hydrantowy, smoki ssawne, klucze i mostki przejazdowe.

Cysternę dostarczyła firma Stolarczyk Mirosław Technologia Pożarnicza z Kielc i kosztowała 1 193 715 złotych brutto. Jest to jedyny taki samochód w Państwowej Straży Pożarnej na terenie Poznania.

Wkrótce Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu otrzyma kolejny samochód, będzie to średni samochód ratownictwa technicznego zabudowany przez firmę Szczęśniak o wartości blisko dwóch milionów złotych.

Foto. dzięki uprzejmości SA PSP Poznań

o autorze

Redakcja/Łukasz