Wczoraj około godziny 18:25 do Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Poznaniu wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze, który wybuchł z jednej z kamienic na ulicy Głogowskiej. Oficer dyżury natychmiast zaalarmował jednostki ratowniczo-gaśnicze, które udały się na miejsce zdarzenia.

Po przyjeździe pierwszych zastępów straży pożarnej dowódca podał meldunek, że, że z okien mieszkania na drugim piętrze wydobywa się dym, natomiast na balkonach są uwięzione osoby. Sprawiono drabiny, którymi ewakuowano łącznie 5 osób w tym kilkunastoletnią dziewczynę. W wyniku pożaru łącznie poszkodowanych zostało 9 osób, gdzie 6 z nich wymagało hospitalizacji.

[galeria=19,prawa]Z uwagi na prowadzenie działań ratowniczych, ewakuacyjnych strażacy zmuszeni byli zablokować ruch na ul. Głogowskiej, powodując na ponad godzinę spore utrudnienia w ruchu samochodów, a także tramwajów.

Dzięki szybkiemu zgłoszeniu, pożar udało się opanować w miarę szybko, nie dopuszczając do dalszego jego rozwoju. Po przewietrzeniu wnętrza kamienicy, część mieszkańców mogła bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. W całej kamienicy istniała konieczność odcięcia gazu, natomiast prąd odłączono wyłącznie w mieszkaniu, gdzie wybuchł pożar.

W działaniach łącznie brało 6 zastępów Państwowej Straży Pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja oraz pogotowie gazowe i energetyczne.

Foto: KW PSP Poznań.

o autorze

Redakcja