O godzinie 11:25 do Miejskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o pożarze na poddaszu jednej z kamienic przy ul. Czajczej. Dyżurny na miejsce pożaru zadysponował 8 samochodów Państwowej Straży Pożarnej w tym 3 autodrabiny.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na ewakuacji mieszkańców feralnej kamienicy. Łącznie ewakuowano 42 osoby. Równolegle z akcją ewakuacyjną prowadzono działania gaśnicze, polegające na podaniu jednego prądu gaśniczego na palący się pokój na poddaszu.

[galeria=11,prawa]W wyniku pożaru spaleniu uległo wyposażenie mieszkania w jednym z pokoi oraz częściowo przedpokój. Dwóm osobom pogotowie ratunkowe udzieliło pomocy medycznej (podtrucie gazami pożarowymi), które odmówiły przewiezienia do szpitala. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu podstawiło autobus zapewniając tymczasowe schronienie dla mieszkańców.

Ponadto na miejscu strażacy współdziałali z policją, pogotowiem gazowym oraz energetycznym. Dzięki szybkiemu zgłoszeniu pożar udało opanować się już po kilku minutach, natomiast cała akcja trwała ponad 2 godziny.

ŹRÓDŁO: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja