W środę 22 lipca u jednego z poznańskich strażaków stwierdzono zakażenie wirusem COVID-19 – poinformował bryg. Sławomir Brandt, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.  

Jak przekazał Brandt, kierownictwo Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu natychmiast podjęło zdecydowane działania. Została sporządzona lista strażaków, którzy mieli kontakt z osobą zarażoną. W sumie na liście znalazło się 39 strażaków z trzech jednostek. Lista ta została przekazana sanepidowi celem podjęcia ostatecznej decyzji. Niezależnie od rozstrzygnięć sanepidu, kierownictwo KM PSP w Poznaniu podjęło decyzję o tym, że strażacy będący na liście w najbliższych dniach nie będą wyznaczani do służby.

20 strażaków zgłosiło potrzebę zorganizowania miejsca, w którym mogliby odizolować się od rodziny, gdyż nie chcą wracać do domu i narażać najbliższych na ewentualną możliwość zarażenia się wirusem. Wszyscy spędzili noc w Ośrodku Szkolenia PSP w Bolechowie, natomiast dzisiaj zostaną przetransportowani do miejsca odbywania kwarantanny wyznaczonego przez wojewodę wielkopolskiego w Żerkowie. Pozostali strażacy odbywają izolację w swoich domach.

Zdezynfekowano już strażnice i sprzęt, obecnie wszystkie poznańskie jednostki funkcjonują normalnie.

Foto. KM PSP Poznań

o autorze

Redakcja/Łukasz