W dniu 18 sierpnia 2011 roku w Poznaniu na ulicy Zamenhofa doszło do tragicznego w skutkach wypadku w którym zginęły dwie osoby.

Poznańskie Miejskie Stanowisko Kierowania do zdarzenia wysłało GBA oraz GCBA z JRG-7. Po dotarciu na miejsce ratownikom ukazał się dramatyczny widok. Po szybkim rozpoznaniu sytuacji okazało się, że w wypadku brały udział dwa motory oraz samochód dostawczy. Z nieustalonych przyczyn dwóch młodych motocyklistów jednocześnie uderzyło w busa. W momencie przybycia na miejsce zastępów straży pożarnej jeden z motocyklistów leżał pod samochodem natomiast drugi znajdował się w kabinie pojazdu dostawczego. Niestety mimo szybkiej akcji ratunkowej, którą podjęli ratownicy ze straży pożarnej oraz pogotowia ratunkowego nie udało się uratować życia młodych motocyklistów, natomiast kierowca busa nie odniósł poważnych obrażeń.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych z rozbitych pojazdów.

Przyczynę tego tragicznego wypadku bada policja i prokuratura.

Materiał zdjęciowy: sekc. Piotr Czubiński

Opracowano na podstawie informacji ze strony KM PSP Poznań

o autorze

Redakcja