W dniu piętnastego grudnia br. poznańscy strażacy wyruszyli na akcję pod hasłem „Ubierzcie z nami choinkę” – głównym organizatorem byli RMF Maxxx i Głos Wielkopolski. Wielka dwunastometrowa choinka stoi w parku Wilsona, przy ulicy Głogowskiej – zaraz przy palmiarni. Ozdoby można przynosić codziennie od godziny dziewiątej do czternastej i wieszać na choince, aż do świąt.

Według dyrektora poznańskiej palmiarni Zbigniewa Wągrowskiego, od ósmego grudnia zachęca wszystkich do przychodzenia i zawieszania swoich ozdób na wielkiej choince. Dyrektor jest pod wielkim zachwytem, gdyż widzi ile codziennie dużo ludzi odwiedza i ubiera drzewko.

W dniu piętnastego grudnia strażacy z Poznańskiej Szkoły Aspirantów i Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu wraz z dziećmi, które również dołączyły do wspólnej akcji, wieszali bombki i inne dekoracje jak najwyżej czubku drzewka. Dzieci jak i strażacy sami przynieśli swoje ozdoby – nie zabrakło ozdób o akcencie strażackim. Według Sławomira Brandt rzecznika prasowego KWP PSP w Poznaniu, takie akcje mają uświadomić ludzi, by uważali jakie światełka zakładają na choinkę, czasem tanie lampki okazują się bardzo niebezpieczne – co może doprowadzić do pożaru.

Jest to kolejne wspólne działanie prewencyjne organizowane przez strażaków.

Foto: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja