Na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Ściegiennego kwadrans po godzinie 6.00 doszło do zderzenia autobusu linii T5 oraz wozu strażackiego. Osiem osób zostało rannych. W okolicach tworzyły się korki.

Jak informuje Nadzór Ruchu MPK do zdarzenia doszło o godzinie 6.15 na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Ściegiennego. – Zderzyły się tutaj autobus linii T5 oraz wóz strażacki. Z naszych informacji wynika, że około pięciu osób jest rannych, w tym dziecko – tłumaczy dyżurny.

Na ulicy Głogowskiej tworzą się korki. Wyjazd z miasta w kierunku Wrocławia, a także wjazd do Poznania od strony A2 ulicą Głogowską jest bardzo utrudniony. – Źle jest także na wjeździe z ulicy Głogowskiej w Ściegiennego. Działają tu służby – dodaje.

Według strażaków rannych jest więcej. – Z naszych informacji wynika, że w zdarzeniu ucierpiało dziewięć osób, w tym dwóch strażaków – tłumaczy dyżurny poznańskich strażaków. – Wóz strażacki już zjechał ze skrzyżowania, ale działania wciąż trwają – dodaje.

Ruch na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Ściegiennego od 7.25 odbywa się normalnie. Trwa rozładowywanie korków, które utworzyły się w okolicy.

Ostatecznie w wypadku ucierpiało osiem osób – mówi mł.insp. Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki. – To kierowca autobusu, dwóch strażaków oraz piątka pasażerów. Wśród rannych pasażerów było też dziecko, ale nie miało poważnych obrażeń – dodaje.

Służby wyjaśniają przyczyny zajścia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wóz strażacki poruszał się na sygnale.

epoznan.pl

o autorze

Redakcja