Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dzisiaj ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lucynowie Dużym w województwie mazowieckim.

Jesteście mężni, pełni bohaterstwa, bo to Wy organizujecie ludziom życie po nieszczęśliwych wypadkach, pożarach, różnego rodzaju stratach. Jesteście nie tylko pierwszym wozem strażackim, ale często pierwszą karetką i radiowozem w miejscu, w którym wydarzyło się nieszczęście. Za to chciałem Wam podziękować, bo to jest to, co często jest niedocenianą formą waszego wsparcia dla społeczności lokalnej. Dlatego my przeznaczamy ogromne kwoty na wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych. W tym roku jeszcze dodatkowo powyżej 100 mln więcej w porównaniu do poprzednich lat – powiedział Premier.

Szef rządu podziękował strażakom za ich służbę. – Bardzo dziękuję za to, co robicie dla społeczeństwa polskiego – ono jest dzięki temu lepsze, szczęśliwsze i silniejsze – zaznaczył.

Prezes OSP w Lucynowie Dużym Eugeniusz Zaremba po zakończeniu konferencji prasowej opowiedział Morawieckiemu, ile osób liczy jednostka, w jakich akcjach i na jakim terenie bierze udział.

Premierowi podczas wizyty towarzyszył Komendant Główny PSP gen. brygadier Leszek Suski i Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Łasica.

Foto. KPRM

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl