W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim odbyło się uroczyste zaprzysiężenie nowego rządu. Przysięgę jako pierwsza złożyła Ewa Kopacz, która obejmuje stanowisko prezesa Rady Ministrów. Następnie uroczystą przysięgę złożyli powołani na urzędy ministrowie. Wśród zaprzysiężonych ministrów była Teresa Piotrowska, która obejmuje stanowisko szefa resortu spraw wewnętrznych.

Zastąpi tym samym odwołanego ze stanowiska Bartłomieja Sienkiewicza.&Tuż po zaprzysiężeniu nowego rządu, Prezydent życzył nowo powołanym ministrom „odwagi i rozwagi w podejmowaniu nowych wyzwań”.

Panie prezydencie, dziękuję za zaufanie, którym mnie Pan obdarzył. Teraz o to zaufanie będę prosiła Polaków – powiedziała Premier Ewa Kopacz. Zapowiedziała, że zadba o bezpieczeństwo i stabilność kraju. – Mój rząd jest rządem ludzi zdeterminowanych i gotowych do ciężkiej pracy – dodała.&

Tuż po uroczystości w Pałacu Prezydenckim minister Teresa Piotrowska udała się do siedziby resortu spraw wewnętrznych. Nowa szefowa MSW została przywitana przez ustępującego ze stanowiska Bartłomieja Sienkiewicza.

Były minister MSW przekazał Teresie Piotrowskiej gabinet szefa resortu. Następnie Bartłomiej Sienkiewicz pożegnał się z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych. W galerii zdjęć byłych ministrów spraw wewnętrznych zawiesił swoją fotografię.

Źródło: msw.gov.pl

o autorze

Redakcja