Dzisiaj podczas wizyty w Grecji Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w prezentacji dwóch pojazdów, które zostały wyprodukowane w Polsce.

W drugim i jednocześnie ostatnim dniu swojej wizyty w Grecji Prezydent Duda złożył wizytę w siedzibie Fundacji Stavros Niarchos w Atenach, gdzie odbyło się Grecko-Polskie Forum Innowacji i Zielonych Technologii. Prezydent zwrócił uwagę, że jego wizyta w Grecji jest pierwszą na tym szczeblu od 17 lat. W związku z tym wyraził nadzieję, że przyczyni się ona do rozwoju wzajemnych relacji zarówno politycznych, jak i gospodarczych.

Przypomniał, że w ostatnim roku obroty handlowe między naszymi krajami osiągnęły rekordową wartość prawie 1,3 mld dolarów. Jednak w ocenie Prezydenta Andrzeja Dudy jest tu jeszcze wiele do zrobienia. – Może jeszcze nie na 100. rocznicę ustanowienia relacji dyplomatycznych w 2019 r., ale wkrótce jesteśmy w stanie podnieść wymianę handlową do poziomu 2 mld dolarów – mówił.

Wcześniej na dziedzińcu Fundacji Andrzej Duda wziął udział w prezentacji polskiego autobusu elektrycznego Solaris Bus&Coach oraz samochodu ratowniczo – gaśniczego na podwoziu Iveco zabudowanego przez firmę Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych.

WISS w ostatnich latach dostarczył greckiej straży pożarnej prawie sto nowy samochodów różnego typu. Firma liczy na kolejne zamówienia w tej części Europy.

W ubiegłym roku Wawrzaszek otrzymał Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii Międzynarodowy Sukces.

Foto. KPRP

o autorze

Redakcja/Łukasz