We wtorek, 20 marca Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się w Rytlu i Brusach z mieszkańcami, służbami i wolontariuszami, którzy brali udział w usuwaniu skutków zeszłorocznych nawałnic.

– Dziękuję wam wszystkim za wielkiego ducha, którego wtedy umieliście pokazać, przede wszystkim za wielkiego ducha służby – służby strażackiej ochotniczej czy zawodowej, służby harcerskiej, policji, wojska, leśników, pracowników lasu czy zwykłej służby człowiekowi – mówił Prezydent Andrzej Duda w Brusach podczas spotkania z wolontariuszami oraz przedstawicielami organizacji zaangażowanych w likwidację skutków nawałnicy w woj. pomorskim i kujawsko-pomorskim w sierpniu 2017 r.

– Chylę przed wami czoło, że – nie patrząc na siebie, na swoje sprawy, na swoją rodzinę, na swoje gospodarstwo – pobiegliście rzucić się na pomoc, pobiegliście służyć innym – powiedział Prezydent, nawiązując do akcji pomocy harcerzom przebywającym na obozie w Suszku. – To pokazało, jak wielki jest wasz duch, jak wielki jest duch służby sobie nawzajem – dodał.

Następnie Prezydent udał się do Rytla, gdzie spotkał się ze strażakami i wolontariuszami. Pojechał też do lasu w Suszku pod Chojnicami w miejsce, gdzie w sierpniu ub. roku zginęły dwie przygniecione drzewami nastoletnie harcerki. Prezydent złożył tam kwiaty.

Podczas spotkań Państwową Straż Pożarną reprezentowali: st. bryg. Tomasz Komoszyński – Pomorski Komendant Wojewódzki PSP i mł. bryg. Jacek Kaczmarek – Zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Foto. Jakub Szymczak/KPRP

o autorze

Redakcja/Łukasz