Zwróciłem się do MSWiA o to, aby kwoty za przegląd wozów strażackich i uzyskanie certyfikatów zostały drastycznie obniżone – powiedział wczoraj Prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda jako kandydat na Prezydenta odwiedził w czwartek Łowicz i Turek. W tym drugim mieści podkreślał wagę modernizacji służb mundurowych. Wszystkie programy są realizowane po to, żebyście państwo mogli spokojniej i bezpieczniej żyć – mówił.

Podziękował strażakom Państwowej Straży Pożarnej i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych za służbę. Strażacy mogą być spokojni. W najbliższym czasie kolejne wozy trafią do straży pożarnej, także do straży pożarnych ochotniczych. Chcemy stopniowo wymienić te 40-letnie często samochody – powiedział.

Poruszył również temat certyfikacji używanych samochodów ratowniczo – gaśniczych w CNBOP i poinformował, że zwrócił się do szefa MSWiA o ‘drastyczne obniżenie’ kwot uzyskania świadectwa dopuszczenia.

One zostaną kilkakrotnie obniżone w najbliższym czasie – zapowiedział Duda. Te wozy są i powinny służyć, przede wszystkim właśnie strażakom ochotnikom, bo to oni mają ich najwięcej – dodał. Według prezydenta to kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa.

Tematem zajęło się również nowe kierownictwo Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Na ostatnim posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Strażaków komendant st. bryg. Andrzej Bartkowiak poinformował posłów, że w komendzie powstał już projekt ustawy zmniejszający koszty uzyskania świadectwa dopuszczenia.

Pisaliśmy o tym tutaj:  

Tańsze świadectwo CNBOP. Bartkowiak zapowiada zmiany

Foto. Komitet Wyborczy 

o autorze

Redakcja/Łukasz