Kuriozalna sytuacja w miejscowości Kaczorów w województwie dolnośląskim. Proboszcz zabronił strażakom z miejscowej jednostki OSP pełnienia warty przy Grobie Pańskim w mundurach.

Według lokalnych mediów wszystko zaczęło się tydzień temu podczas pogrzebu druha z Kaczorowa. Podczas nabożeństwa proboszczowi parafii Świętego Mikołaja nie spodobało się, że druhowie przyszli na pogrzeb w mundurach i kazał im bez powodu wyjść z kościoła. Ochotnicy powiedzieli ‘nie’ ale – na szczęście – proboszcz nie przerwał nabożeństwa i zostało odprawione do końca.

Duchownego to prawdopodobnie bardzo rozzłościło i podjął decyzję, że druhowie nie będą pełnić warty przy Grobie Pańskim w trakcie Świąt Wielkanocnych w mundurach.

To pierwszy taki przypadek w 70-letniej historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaczorowie. W związku z całą sytuacją jednostka wydała oświadczenie.

Zarząd oraz członkowie OSP KSRG Kaczorów z przykrością informują mieszkańców parafii Kaczorów, iż ze względu na zakaz wchodzenia do miejscowego kościoła w mundurach strażackich, który został nam ustnie przekazany przez księdza, do odwołania zaprzestajemy udziału we wszelkich uroczystościach kościelnych. Jest nam tym bardziej przykro bo od momentu powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaczorowie jest to pierwszy rok, w którym nie będzie nam dane pełnić warty przy Bożym Grobie w trakcie Świat Wielkanocnych oraz procesjach Bożego Ciała – napisała jednostka.

Ksiądz proboszcz sprawy nie komentuje.

Foto. ilustrujące OSP Tuszyma/ osptuszyma.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl