‘Program finansowania’ będzie kontynuowany? Sprawdziliśmy!

Czy w tym roku będzie kontynuowany ‘Ogólnopolski program finansowania służb mundurowych’? Otrzymaliśmy kilka takich pytań, dlatego postanowiliśmy to sprawdzić!   

Dla przypomnienia. ‘Program’ powstał w czerwcu ubiegłego roku i jest realizowany ramach współpracy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z funduszami wojewódzkimi oraz pod nadzorem Ministra Środowiska, który zatwierdza listy OSP do dofinansowania i opieką merytoryczną Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W 2018 roku na program przeznaczono prawie 286 mln zł, z czego 115 mln zł to wkład samorządów, ponad 100 mln z NFOŚiGW i WFOŚiGW, pozostałe 52 mln przekazało MSWiA. Pozwoliło to na zakup – według stanu z początku grudnia 2018 r. – 274 średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych, 40 ciężkich i 55 lekkich.

O to czy w tym roku ‘Program’ będzie kontynuowany zapytaliśmy w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W 2019 r. będzie kontynuowana realizacja programu „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych”, w ramach którego wnioski składane są do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Lista jednostek OSP, które będą miały możliwość wnioskować do WFOŚiGW, będzie znana około kwietnia – poinformował nasz serwis Sławomir Kmiecik, rzecznik prasowy Funduszu.

Do sprawy oczywiście będziemy jeszcze wracać!

Podsumowanie ‘Ogólnopolskiego programu finansowania służb’

Exit mobile version