Dzisiaj około godziny 10:00 na drodze krajowej numer 5 w Prusicach (woj. dolnośląskie) doszło do czołowego zderzenia karetki pogotowia i cysterny przewożącej suplementy do biopaliwa. W wyniku wypadku cysterna stanęła w ogniu. Sytuacja jest dramatyczna.

W baku cysterny znajdowało się 25 ton ładunku – była pełna.&Rozszczelniła się i zaczęła płonąć. Ładunek uległ całkowitemu wypaleniu. Po dojechaniu na miejsce przez pierwsze zastępy oba pojazdy, które uległy wypadkowi stały już w ogniu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący cysterną z nieustalonych na razie przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z karetką pogotowia ratunkowego. – powiedział rzecznik prasowy&komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu, starszy aspirant Paweł Petrykowski.

Strażacy schładzali cysternę, by dostać się do uwięzionej pod nią karetki pogotowia. Obydwa pojazdy doszczętnie spłonęły. Kierowca cysterny został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala powiatowego w Trzebnicy. W wyniku wypadku kierowca ambulansu zginął na miejscu, strażacy wydobyli już jego ciało. Trwają dalsze czynności ustalające czy w karetce były jeszcze inne osoby.

Wiadomo, że karetka jechała na sygnale i znajdowały się w niej trzy osoby, do których próbują dotrzeć strażacy. Akcję gaszenia prowadziło 19 jednostek straży pożarnej.&Droga krajowa nr 5 jest zablokowana. Wyznaczono objazdy drogą krajową numer 15 na Milicz,a od strony Żmigrodu drogą powiatową w kierunku Kaszyc.

Fot. TVN24 Wrocław

o autorze

Redakcja