Wczoraj wieczorem około godziny 19:00 na skrzyżowaniu Alei Wojska Polskiego z ulicą Kościuszki w Pruszkowie (woj. mazowieckie) doszło do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch pojazdów osobowych. W wyniku kolizji poszkodowana została jedna osoba.

Do zdarzenia natychmiast wyruszyły dwa wozy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pruszkowie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy przystąpili do udzielania pomocy osobie poszkodowanej, która następnie została przekazana załodze Pogotowia Ratunkowego. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzania, a także uprzątnięciu jezdni i pomocy w usunięciu wraków pojazdów przez Pomoc Drogową.

Do wypadku doszło podczas, gdy jeden z kierujących chciał skręcić w lewo. W tym momencie uderzył w niego pojazd jadący na wprost. Kierujący został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Z uwagi na fakt, że osoba poszkodowana nie trafiła do szpitala zdarzanie zakwalifikowano jako kolizję.

Na czas trwania dział pas ruchu w kierunku Grodziska Mazowieckiego był zamknięty, Policja zorganizowała objazd ulicą Kościuszki. Natomiast ruch w kierunku Warszawy odbywał się z niewielkimi utrudnieniami. Aleja Wojska Polskiego jest jedną z głównych dróg w Pruszkowie, tak więc zdarzenie wywołano duże korki.

Siły i środki:

  • GBA 2,5/16 MAN 581[M]21 – JRG Pruszków
  • SCRt Renault Kerax 581[M]43 – JRG Pruszków
  • Policja
  • Straż Miejska
  • Pogotowie Ratunkowe

o autorze

Redakcja