We wtorkowy wieczór, 30.07.2013 około godziny 19:20 pruszkowscy strażacy otrzymali zgłoszenie o groźnym wypadku z udziałem trzech pojazdów osobowych, do którego doszło na skrzyżowaniu Alei Wojska Polskiego z ulicą Plantową.

Na miejsce natychmiast udały się dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pruszkowie (woj. mazowieckie). Po dojeździe na miejsce okazało się że jeden z pojazdów dachował i położył się na boku. W wypadku poszkodowane zostały trzy osoby – po jednej z każdego samochodu (Subaru, Oplel, Renault). Strażacy udzielili im pomocy jeszcze przed przybyciem Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało ich do Szpitala.

Na czas trwania działań pasy ruchu w kierunku Warszawy zostały wyłączone z ruchu, co doprowadziło do paraliżu miasta. Uszkodzona została także sygnalizacja świetlna i oznakowanie pionowe drogi. Świadkowie, którzy widzieli wypadek twierdzą, że kierowca samochodu marki Renault wyjechał z ulicy Plantowej na czerwonym świetle, uderzając w bok jadącego Aleją Wojska Polskiego Subaru. Według nich uderzenie było tak silne, że Renault oderwało się od ziemi i przeleciało kilka metrów w powietrzu spadając z wielkim hukiem.Okoliczności zdarzenia bada Policja.

Siły i środki:
&

  • GBA 2,5/16 MAN TGM 581[M]21 – JRG Pruszków
  • SCRt Renault Kerax 581[M]43 – JRG Pruszków
  • Pogotowie Ratunkowe
  • Policja

Autor: KamilT
Foto: Bolo

o autorze

Redakcja