Dziś w nocy po godzinie 02:00 straży z JRG w Pruszkowie (woj. mazowieckie) otrzymywali zgłoszenia o pożarze kontenerów w zsypach na śmieci w czterech różnych budynkach i kilku klatkach schodowych jednocześnie. Dodatkowo paliły się również plastikowe pojemniki zewnętrzne na Alei Wojska Polskiego w Pruszkowie.&Dla mieszkańców była to nieprzespana noc, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.
&

Do tego zdarzenia wyjechały dwa zastępy, które po przybyciu na miejsce przystąpiły do działań polegających na ugaszeniu kilku pożarów oraz oddymieniu budynków. Na miejsce przybyła także Policja i Straż Miejska.

Kolejne zgłoszenia w tej sprawie strażacy otrzymali po godzinie 05:00 rano. Znów doszło do pożaru kontenera w zsypie na śmieci w jednym z bloków, również na tej samej ulicy. Na miejsce przybył już jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pruszkowie. Działania, które podjęto były takie same jak podczas pierwszego zgłoszenia.

Trzecie zgłoszenie – ponownie dotyczące pożaru w zsypie na śmieci na Alei Wojska Polskiego. Strażacy otrzymali je po godzinie 07:00. Do zdarzenia po raz kolejny przybył jeden zastęp strażaków i ponownie powtórzyły się monotonne tej nocy działania.

Mieszkańcy bloków zgodnie mówią, że była to dla nich ciężka noc, ponieważ co chwile byli budzeni przez strażaków, którzy sprawdzali czy nikomu nic się nie stało i czy nie doszło do zatrucia dymem z uwagi na jego duże ilości.

Podczas działań w kilku klatach konieczne było wykucie otworów w ścianach w celu ugaszenia pożaru,&co doprowadziło do powstania niewielkich zniszczeń klatki schodowej. Mimo to dziękują strażakom za szybką i sprawną interwencję oraz że dopilnowali i zadbali o to, by nikomu nic się nie stało. Na szczęście obyło się konieczności udzielania komuś pomocy medycznej.

Jak zapowiedziała Pruszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, administracja danego osiedla sprawdzi jakie straty zostały poniesione podczas tych zdarzeń i podejmą działania w celu ich usunięcia. Ocenę strat zapowiedział także Miejski Zakład Oczyszczania.

Mieszkańcy tych bloków jak i strażacy są zgodni w kwestii, że nie były to przypadkowe zdarzania, lecz celowe działania podpalacza.&W związku z tym została powiadomiona Policja i Straż Miejska, która już prowadzi odpowiednie działania w tej sprawie. Służby liczą także na pomoc samych mieszkańców, którzy mogli coś widzieć lub słyszeć.

Siły i środki:

  • GBA 2,5/16 MAN 581[M]21 – JRG Pruszków
  • GBA 2,5/24 Renault Midlum 581[M]23 – JRG Pruszków
  • Policja
  • Straż Miejska

o autorze

Redakcja