W dniu wczorajszym o godzinie 13:30 na Al. Wojska Polskiego w Pruszkowie (woj. mazowieckie) doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Samochód osobowy marki Mercedes, przebijając się przez barierki znajdujące się na moście, spadając w dół zawisł na skarpie rzeki Utraty oparty o rurociąg ciepłowniczy.

Do akcji zostały zadysponowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pruszkowie. Z pierwszych informacji wynikało, że samochód osobowy spadł z mostu prosto do rzeki Utraty, a osoby będące w środku nie mogą się z niego wydostać samodzielnie.

Po dojeździe zastępów na miejsce działań okazało się, że kierujący samochodem marki Mercedes, ścinając około 10 metrów barierek znajdujących się na moście, spadł z wysokości czterech metrów, a następnie zawisł pionowo na skarpie rzeki, opierając się o rurociąg ciepłowniczy.

Osoby, które podróżowały pojazdem: 30 i 40 letni mężczyźni wyszli z pojazdu o własnych siłach i bez urazów. Odmówili również udzielenia im pomocy i transportu do szpitala. Przez cały czas trwania działań znajdowali się na miejscu zdarzenia.

54c6a6b3-dc50-4222-8c90-16b84f605edd

Działania strażaków, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie wyciągnięciu pojazdu przy użyciu dźwigu hydraulicznego zamontowanego na jednym z wozów i postawieniu go na koła. Po uprzątnięciu jezdni z elementów plastikowych oraz rozlanych płynów miejsce zdarzenia zostało przekazane Policji.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca pojazdu z nadmierną prędkością poruszał się na łuku drogi, znajdującym się tuż przed mostem, a następnie tracąc panowanie nad pojazdem spadł na skarpę rzeki. Obaj mężczyźni byli trzeźwi.

Z uwagi na wyłączenie z ruchu głównej drogi i brak zorganizowanych przez Policję objazdów, na cały czas trwania akcji miasto było niemal zupełnie zakorkowane. Działania służb zostały zakończone około godziny 15:00.

Siły i środki:

  • GBA 2,5/16 MAN 581[M]21 – JRG Pruszków
  • SCRt Renault Kerax 581[M]43 – JRG Pruszków
  • Policja
  • Pogotowie Ratunkowe
  • Służby Drogowe

o autorze

Redakcja