W sobotę koło godziny 01:50 sekcja gaśnicza z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pruszkowie wyruszyła do pożaru mieszkania przy ulicy Księcia Józefa. Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że jest to pożar kuchni na trzecim piętrze budynku mieszkalnego. W chwili dojazdu zastępów pożar był już w fazie rozwiniętej, a płomienie wychodziły przez okno.

Z informacji przekazywanych strażakom przez sąsiadów wynikało, że w mieszkaniu powinien znajdować się jego właściciel. Dwie roty w aparatach ochrony dróg oddechowych natychmiast wyruszyły do płonącego mieszkania. Chwilę później udało się odnaleźć i ewakuować znajdującą się w nim kobietę.

Działania strażaków polegały na podaniu jednego prądu wody, ewakuacji osoby poszkodowanej, a następnie dokładnym dogaszeniu i oddymieniu budynku. Spaleniu uległo pomieszczenie kuchenne wraz z jego wyposażeniem.

Na szczęście pożar nie był zbyt groźny na jaki wyglądał i udało się go szybko opanować. Poszkodowana została przekazana załodze Pogotowia Ratunkowego. Przytomną kobietę z podejrzeniem zatrucia dymem przewieziono do szpitala. Działania&zakończono około godziny 03:10.

Siły i środki:

  • GBA 2,5/16 MAN 581[M]21 – JRG Pruszków
  • GCBA 9,5/56 Scania 581[M]25 – JRG Pruszków
  • SD 30 Iveco Magirus 581[M]51 – JRG Pruszków
  • Pogotowie Ratunkowe
  • Policja

o autorze

Redakcja