W sobotnie popołudnie około godziny 16:30 strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pruszkowie otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania na ul. Kraszewskiego 17 w Pruszkowie. Po rozpoznaniu okazało się, że jest to pożar piwnicy, na szczęście nikomu nic się nie stało.

Na miejsce udały się dwa zastępy.&W chwili przybycia na zastępów na miejsce w okolicy panowało silne zadymienie, dym wydobywał się zarówno z komina piwnicznego jak i z okna na pierwszym piętrze.

Działania strażaków polegały na rozwinięciu linii gaśniczej oraz sprawieniu drabiny do okna, z którego wydobywał się dym. Aby dostać się do klatki schodowej konieczne było wyważenie jednej z połówek blaszanych drzwi, która nie chciała się otworzyć, wybita została także szyba na pierwszym piętrze w celu oddymienia i rozpoznania sytuacji pożarowej.

Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych, którzy udali się na górę potwierdzili, że w lokalu nie ma oznak pożaru. Po dalszych poszukiwaniach źródła silnego zadymienia ujawniono pożar, który miał miejsce w piwnicy budynku. Działania polegały na podaniu jednego prądu wody i oddymieniu pomieszczeń.

Akcję gaśniczą utrudniała jedna z kobiet znajdująca się na miejscu zdarzenia.&Pogotowie Energetyczne, które przybyło na miejsce zdarzenia odcięła zasilanie w budynku.

Spaleniu uległy drewniany elementy znajdujące się w piwnicy oraz część składowanych tam materiałów. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń budynku oraz dogaszeniu pożaru i oddymieniu klatki schodowej, oba zastępy wróciły do koszar. Akcja zakończyła się o godzinie 17:30.

Siły i środki:

  • GBA 2,5/16 MAN 581[M]21 – JRG Pruszków
  • GCBA 9,5/56 Scania 581[M]25 – JRG Pruszków
  • Pogotowie Energetyczne
  • Straż Miejska

o autorze

Redakcja