W niedzielę około godziny 7:30 strażacy z JRG Pruszków (woj. mazowieckie) znów mieli ręce pełne pracy. Tym razem doszło do pożaru opuszczonego dwukondygnacyjnego budynku mieszczącego się przy ulicy Brzezińskiego w Pruszkowie.&Podczas działań dokonano zaskakujących znalezisk.

W chwili dojazdu zastępów na miejsce działań, pożar był już w fazie rozwiniętej i obejmował dach budynku.

Strażacy, aby wejść do środka musieli najpierw uporać się z zabitymi drzwiami. Po wejściu do budynku podane zostały dwa prądy gaśnicze wody. Niestety przez gęsto zadrzewiony teren wokół budynku użycie drabiny mechanicznej stało się niemożliwe. Niestabilna konstrukcja częściowo zawalonego dachu również nie ułatwiała strażakom zadania.

Mimo niekorzystnych warunków, udało się szybko i sprawnie opanować pożar i uniknąć dalszego rozprzestrzeniania się ognia. Nie udało się jednak uniknąć zawalenia dachu budynku.

Podczas prowadzania dalszych działań związanych z dogaszaniem zawalonej konstrukcji dachu oraz przeszukiwaniem budynku strażacy natrafili na dość nietypowe znalezisko. Ujawniono trzy sztuki broni palnej oraz skrzynie, które zawierały stare gazety i dokumenty.

Na miejsce została wezwana Policja, która zajęła się udokumentowaniem oraz zabezpieczeniem znalezionych przedmiotów – okazuje się jednak, że znalezione podczas pożaru rzeczy mogą pochodzić z czasów wojny i mają wartość historyczną.

Z uwagi na znalezisko akcja się przedłużyła i trwała kilka godzin. W opuszczonym budynku nie odnaleziono osób trzecich.

Siły i środki:

  • GBA 2,5/16 MAN 581[M]21 – JRG Pruszków
  • GCBA 9,5/56 Scania 581[M]25 – JRG Pruszków
  • SD 30 Iveco Magirus 581[M]51 – JRG Pruszków
  • Pogotowie Energetyczne
  • Policja

Foto: Bubu

o autorze

Redakcja