Około godziny 20:40 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pruszkowie oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych zostały zadysponowane do pożaru na składowisku opon przy ulicy Przejazdowej w Pruszkowie (woj. mazowieckie).

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że zadysponowane siły i środki są niewystarczające i do akcji dysponowano kolejne zastępy.

Do głównych działań strażaków należało podanie kilku prądów piany ciężkiej w natarciu, co spowodowało konieczność dowozu środka pianotwórczego oraz zapobiegania przed dalszym rozprzestrzenianiem się pożaru.

Mieszkańcy okolicznych budynków skarżyli się strażakom na dokuczliwy dym, strażacy cały czas pozostawali w kontakcie z policją i strażą miejską. Na szczęście ewakuacja mieszkańców nie była konieczna. Silniejszy wiatr powodował rozrzedzanie się dymu.&Konieczne były także zadysponowanie pogotowia energetycznego i odłączenie zasilania z uwagi na fakt, iż płomienie sięgały linii energetycznej.

Pożar udało się opanować po ponad dwóch godzinach nieustannej walki z ogniem, mimo iż na początku zakładano, że akcja potrwa nawet całą noc. Po oponowaniu pożaru działania strażaków polegały na przykryciu spalonych opon dokładną warstwą piany średniej oraz nadzór nad pogorzeliskiem.

Spaleniu uległo 400 mkw zużytych opon, a cały teren składowiska wynosił około 2000 m

o autorze

Redakcja