Do groźnego pożaru domu jednorodzinnego doszło 22 kwietnia w miejscowości Pruszków (powiat kaliski), na szczęście w pożarze nikt nie zginął.

Informacja o pożarze do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Kaliszu wpłynęła około godziny12:00, na miejsce dyżurny zadysponował zastępy gaśnicze z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po dotarciu na miejsce zastępów gaśniczych strażacy ustalili, że ogniem objęta jest część poddasza domu jednorodzinnego, a płomienie wydostają się na dach przez przepalony właz dachowy. Natychmiast wprowadzono prądy wody w natarciu przez klatkę schodową oraz przez okno na poddaszu. Po ugaszeniu pożaru, pomieszczenia oddymiono za pomocą wentylatora oddymiającego a następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych elementów połaci dachowej ocieplenia budynku oraz wyposażenia mieszkalnego.

Po dogaszeniu pogorzeliska wykonano inspekcję kamerą termowizyjną w celu sprawdzenia ewentualnych zarzewi ognia. Spaleniu częściowo uległa konstrukcja dachu, stolarka okienna, meble oraz domowe sprzęty.

W działaniach gaśniczych, trwających około dwóch godzin udział brało siedem zastępów straży pożarnej m.in. z JRG nr 1 i 2 w Kaliszu, OSP Blizanów, OSP Rychnów oraz OSP Warszówka.

Źródło: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja