Przejazd strażaków w Dzień Strażaka zakończony ‘reprymendą’ od PSP

Jak co roku z okazji Dnia Strażaka strażacy z Postolina ruszyli wozami by oddać hołd zmarłym kolegom. Niestety, w tym roku akcja nie spodobała się części mieszkańcom.

4 maja, jak co roku, ruszyli samochodami z Postolina do Sztumu, aby oddać hołd zmarłym strażakom. Zaczęli od pomnika Rodła, gdzie złożyli kwiaty, następnie przejechali na cmentarz Parleta, tam zapalili znicze na grobie wieloletniego Prezesa Zarządu Powiatowego Związku OSP RP, a następnie wrócili do Postolina, gdzie na miejscowym cmentarzach upamiętnili zmarłych kolegów.

Teraz strażacy na swojej stronie… przepraszają mieszkańców. Okazało się, że niektórym nie spodobało się, że jadą wozami strażackimi alarmowo i poskarżyli się Komendzie Powiatowej PSP w Sztumie.

Ta zareagowała i dała ‘reprymendę’ strażakom.

W związku z tym jeszcze raz bardzo przepraszamy wszystkich Państwa, którym nasza tradycja zakłóciła spokój sobotniego popołudnia. Codziennie jesteśmy dla Was, czuwając nad Waszym bezpieczeństwem, poświęcając swój prywatny czas, często kosztem naszych rodzin. Jednak niesienie bezinteresownej pomocy jest naszą pasją i zawsze robimy to z pełnym zaangażowanie, będąc gotowi, gdy tylko ktoś potrzebuje pomocy. Mamy nadzieję, że mieszkańcy nam to wybaczą – napisali na koniec.

Exit mobile version